Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily objektu
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

  • Muzeum Benátky nad Jizerou,   okres Mladá Boleslav
Adresa:  Zámek 49
29471  Benátky nad Jizerou
Telefon:  326 316 682
Email:  muzeum.benatky@seznam.cz
Poloha tohoto objektu
 


 

 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Po sloučení s Okresním Muzeem v Mladé Boleslavi v roce 1981 (nyní Muzeem Mladoboleslavska) bylo naše muzeum určeno jako přírodovědné oddělení. V současné době se opět zaměřuje na region dolního Pojizeří (to znamená zpět na vlastivědné nebo po novu regionální muzeum). Muzeum se nachází ve druhém patře zámku v Benátkách nad Jizerou. Zakladatelem byl Ing. Jindřich Soukal. Ustavující valná hromada Musejního spolku se konala 10.3.1935 a přijala název "Museum Novobenátecka v Nových Benátkách". Umístěno bylo do dvou místností Okresního domu na náměstí v Benátkách I. a jako první akce byla uspořádána výstava obrazů, spojená s ukázkou prvních darovaných předmětů.
 
Zajímavost

Největší zajímavostí pro širokou českou i světovou veřejnost je pobyt dánského astronoma Tycho Brahe de Knudstorp. Pro Čechy pak máme několik osobností z různých oblastí - např. z hudebního oboru bratři Bendové a Bedřich Smetana, z oblasti spisovatelské Arnošt Vaněček, Zdeněk Kalista, Václav Jaromír Picek, Věnceslav Ráb, Antonín Jaroslav Vrťátko. Připomínáme i cestovatele - Josef Polák, Josef Kořenský, sféru sportu - Marii Krupičkovou a jiné.
 
Otevírací doba

V sezóně je otevírací doba: úterý - neděle, 900 - 1200 a 1300 - 1700.
Mimo sezónu: úterý - pátek 900 - 1200 a 1300 - 1600 a so, ne - 1300 - 1600hodin.
 
Vstupné

Vstupné činí 10,- Kč, pro děti od 6ti let do 15ti let 5,-Kč.Doprovodné programy na Dražicích budou mít možná zvláštní cenu díky nákladům, které na to bude potřeba vynaložit.
 
Doplňkové služby

Při objednání hromadných skupin je poskytována průvodcovská činnost v češtině zdarma, průvodce i jiné služby je možné zajistit speciální objednávkou telefonickou dohodou.
 
Foto, kamera

ano - ano za poplatek
 
Bez bariér

ne
 
Parkování

ano - ano 300 m
 
Provozovatel

Muzeum Mladoboleslavska
 
Vlakbus

Stanice bus: Burza v Benátkách II. (1200 m)
Stanice vlak: ne
Vyhledat autobusové spojení
Vyhledat vlakové spojení

 
 

  


 

 
Vyhledat možnosti stravování ...
 


 

 
Vyhledat možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje cestovní agentura Falcomp
   www.pruvodce.com/firma
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2004